Naujienos

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos moksleivių apsilankymas rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

20200226 1407052020-ųjų metų kalendorius jau pradėjo skaičiuoti pavasario dienas. O mes norime su Jumis pasidalyti paskutinės „žiemiškosios“ ekskursijos momentais. Vasario 26 d. Lėvens pagrindinės mokyklos šeštos klasės moksleiviai kartu su mokytoja Birute Demeniene lankėsi rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje.

Susirinkę svečiai išklausė pasakojimą apie M. Katiliškio kūrybos ir gyvenimo kelią, išbandė informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas rašytojo asmeniniams daiktams, kuriuos bibliotekai atidavė rašytojo žmona Zina Nagytė-Katiliškienė. Tai neįkainojamos vertės eksponatai: rašomasis stalas, rašomoji mašinėlė „Olympia“, medinė plunksninė, originali pypkių kolekcija su taboka, aplankas su inicialais M. K., rankinis laikrodis „Stellaris“, rašytojo išsidrožta lazda ir kt.

Moksleiviai smalsiai apžiūrinėjo ir informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą. Terminalas – smagi mokymo priemonė ir tiems, kas dar susipažįsta, ir tiems, kas nori įtvirtinti žinias apie mūsų literatūros klasiką. Informacija terminale pateikiama lietuvių, anglų, rusų kalbomis.

Jeigu norite apsilankyti rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje, tarkitės dėl laiko telefono numeriu (8 451) 34 319, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , ateikite į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrių (Vytauto Didžiojo a. 7).

INFORMUOJAME, kad mokykloms yra sudaryta galimybė rezervuoti/užsisakyti Kultūros paso edukacinę programą „Išėjęs sugrįžti: rašytojas Marius Katiliškis“, plačiau internete: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2582

Informacinį pranešimą parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė