Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Mano vaikas mane varo iš proto! Isabelle Filliozat

Sakartvelas. Ona Nosevičenė

sakartvelas

Šio leidinio iniciatorius - Nikoloz Berulava, Sakartvelo kelionių organizatoriaus „NikoTour Georgia“ vadovas. Būsimas Lietuvos žentas, gyvenantis tarp Lietuvos ir Sakartvelo, kaip ir dauguma kartvelų, yra labai didelis savo šalies patriotas, karštai mylintis Lietuvą. Dvi savaites su kolege Aušrine Sėmiene keliavome po jo gimtąją Kaukazo kalnų šalį. Niko stengėsi mums, kaip ir kitiems turistams, parodyti pačias įdomiausias šalies vietas. Tai, ką matėme, patyrėme, su kuo bendravome, leis susidaryti įspūdį apie šią draugišką mums šalį.
Leidinyje rasite ir didelio Sakartvelo gerbėjo šviesios atminties Vyto Statulevičiaus apkeliautų regionų aprašymų, kitų lietuvių keliautojų patarimų.
Keliaudamos po šalį restorane per pietus sutikome verslininkų grupelę iš Lietuvos. Jie atskrido ilgajam savaitgaliui padegustuoti valgių ir gėrimų. Vienas iš jų gyrėsi kelionėmis ir verslo ryšiais plačiajame pasaulyje, tačiau skundėsi Sakartvele pasigedęs mums įprastų desertų prie kavos. Labai dažnai verslo žmonės, tūnantys savo komforto zonoje, pamiršta, kad pasaulio didžiausias įdomumas - jo įvairovė. Sakartvelas turi daug pranašumų šioje srityje. Tokio maisto kaip čia - natūralios mėsos, daržovių ir pieno, iš kurio gaminama apie 60 rūšių sūrių, nerasime niekur kitur. Už tai kartvelai turi dėkoti palankioms gamtos sąlygoms. Jie kartais savo galvijų net į kiemą neįsileidžia. Šie išsimiega prie tvoros ir vėl į kalnus pašaro ieškoti. Kasdienis šeimos susėdimas prie stalo - kasdienė šventė dėkojant Dievui, tėvynei, protėviams ir sau patiems. Tai kiekvienąkart pakylėja dvasią, primena, kad ne tik maistu žmogus sotus.
Kiekvienas iš kelionės parsivežam savo emocijas. Žinau, kad sugrįšiu į Tirebio sodybą, pavalgyti itin skanaus šeimininkės pagaminto maisto, pasimaudyti mėlynajame molyje, nuvyksiu į Sno kaimelį praleisti savaitėlę kalnuose. Daugybę kartų galima grįžti į šią šalį, lankyti vis kitas vietas - Svanetiją, Tušetiją, mėgautis jų valgiais ir žmonių svetingumu.
Ši šalis labai stipri dvasiškai ir jos laukia puiki ateitis. Jau dabar žmonės geriau gyvena. Viena iš ekonominio augimo sričių - turizmas, iš kurio galima uždirbti kone kiekviename žingsnyje. Kol dar viskas labai natūralu, tikra ir nebrangu, keliaukime, semkimės gerosios patirties ir gėrėkimės šio krašto kalnais ir šilta jūra, ko neturime savo šalyje.
Smagios kelionės!

Daugiau naujų knygų