Pereiti prie turinio Į pradžią / Projektai / Įgyvendinti / Literatūros dienos ir naktys 2017: skaitymo prieskoniai

Literatūros dienos ir naktys 2017: skaitymo prieskoniai

Socialinės integracijos, pilietiškumo ir bendruomenių aktyvumo didinimo projektu siekiama bendromis Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos ir Pasvalio krašto bei Panevėžio regiono bendruomenių kultūrinėms veiklomis burti žmones ir aktyvinti juos bendrai veiklai, kaip ugdymo priemonę ir socialinių iniciatyvų instrumentą pasitelkiant knygą – išminties, žinių, pažinimo šaltinį.

Projekto esmė – bendruomenės nariai kviečiami bendrai kultūrinei, pažintinei, meninei veiklai renginių cikle, jungiančiame knygą ir kitas meno rūšis. Muzika, teatras, vizualieji menai, dailė – tarsi geras prieskonis, suteikiantis skaitymui naujo turinio, įvairovės, atradimų bei skatinantis kūrybiškumą. Suteikiama galimybė ne tik išgirsti įvairių kartų profesionalių kultūros ar meno kūrėjų – rašytojų, poetų, muzikantų, aktorių – atliekamus kūrinius, bet ir patiems kuriantiems ar besidomintiems kūryba bendruomenės nariams pristatyti savo kūrybą, pasidalinti mintimis ir pabendrauti neformalioje kultūrinėje aplinkoje.

Projekto tikslinė grupė: Pasvalio krašto bei Panevėžio regiono bendruomenė: vaikai, jaunimas, suaugusieji, labiausiai pažeidžiamos socialinės žmonių grupės – vyresnio amžiaus, mažas pajamas gaunantys, neįgalieji gyventojai, socialinės rizikos šeimos.

Projekto veikla: skirtingoms tikslinėms grupėms (vaikams, šeimoms, jaunimui, suaugusiems, senjorams) surengiami renginiai bei bendruomenės narių kūrybos pristatymai.

Projekto pradžia 2017 m. birželio 15 d., pabaiga 2017 m. gruodžio 15 d.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija, skyrusios 3000 Eur.