• Susitikimas su „Sibiro haiku“ autorėmis

  sibiro haiku pasvalyjeGruodžio 4 d. Pasvalio bibliotekoje pristatyta ypatinga knyga - grafinė novelė vaikams „Sibirio haiku“. Ją į Pasvalį atvežė knygos autorės: Jurga Vilė ir Lina Itagaki. Visame pasaulyje populiarus komiksų arba grafinių novelių žanras, tačiau Lietuvoje juo knygos rašomos nedažnai.

  Skaityti daugiau...

 • Skaisčios širdies žmogus: Julijonas Lindė-Dobilas

  julijonas linde dobilas knygaLapkričio 15 d. Pasvalio Mariaus Katilškio bibliotekoje pristatyta knyga „Skaisčios širdies žmogus – Julijonas Lindė-Dobilas“ (2018), skirta mūsų krašto šviesuoliui - nuo Joniškėlio, Dovydų kaimo kilusiam kunigui, mokytojui, rašytojui, visuomenės veikėjui (1872-1934). Knygos pristatymas surengtas per patį Dobilo gimtadienį. Knygos autorius istorikas Juozas Brazauskas jau nebe pirmą kartą taip pagerbia Dobilo atminimą Pasvalyje: prieš metus bibliotekoje jis pristatė kitą savo knygą –„Mažasis Lietuvos universitetas Panevėžyje" (2017), kurioje gilinosi į Panevėžio valstybinėje gimnazijoje veikusią „Meno kuopą“ ir šios kuopos įkvėpėjo Dobilo vaidmenį.

  Skaityti daugiau...

 • Žurnalistės Aistės Žilinskienės paskaita apie socialines medijas

  Aiste Zilinskiene mazasLapkričio 9 d. bibliotekoje apsilankiusi žurnalistė, Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė Aistė Žilinskienė sakė: „Šiais laikais informacijos kūrėjai ir žurnalistų didžiausi konkurentai esate visi Jūs, kurie dalijatės naujienomis ir nuomonėmis socialiniuose tinkluose: Facebook, Youtube, Twitter, Instagram, Pinterest ir kituose.“ Žurnalistė susirinkusiems pasvaliečiams skaitė paskaitą „Socialinės medijos: teoriniai ir praktiniai aspektai“. 

  Skaityti daugiau...

 • Senjorų dienos internete

  internetas senjoramsLapkričio 5-9 d. Pasvalio biblioteka įsijungė į nacionalinę savaitę „Senjorų dienos internete“ , kurią organizavo drauge su projekto „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendintojais. Savaitės aktyvūs dalyviai Pasvalyje - Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Susirinkę bibliotekos Interneto skaitykloje, jie klausėsi visą savaitę kasdien nuo 11 val. tiesiogiai iš studijos Vilniuje vykstančių paskaitų apie interneto panaudojimą svarbiausiais kasdienio gyvenimo atvejais, o išgirstus patarimus išbandė praktiškai.

  Skaityti daugiau...

 • Gimnazistų „diena be mokyklos“

  gimnazistai bibliotekojeDieną „be mokyklos“ Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje spalio 26 d. leido Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 2A klasės mokiniai su mokytoja Jūrate Rimšiene. Aplankytas Mariaus Katiliškio kambarys, Rankraštynas, susipažinta su bibliotekos teikiamomis paslaugomis, sužaista ne viena stalo žaidimų partija ir protmūšis apie Lietuvos istoriją. Tikimęs, kad gimnazistams buvo smagu!

  Skaityti daugiau...

 • Terapinės knygos „Viskas bus gerai“ pristatymas su mažąja Viktorija

  viskas bus gerai knyga„Draugų, gydytojų ir visos bendruomenės palaikymas bei meilė buvo tai, kas padėjo išlaikyti viltį ir tikėjimą žvelgiant mirčiai į akis ir kovoti su sunkia onkologine liga“, sakė pasvalietė Irena Urbonavičiūtė - Tamulionė, kuri su savo dukryte Viktorija rugsėjo 26 d. atėjo į Pasvalio biblioteką pristatyti pirmosios Lietuvoje terapinės knygos „Viskas bus gerai“.

  Skaityti daugiau...