Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2013 m. renginiai / Jubiliejinis aktorės Olitos Dautartaitės vakaras

Jubiliejinis aktorės Olitos Dautartaitės vakaras

mazas olita dautartaiteLapkričio 12 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko Olitos Dautartaitės vakaras, surengtas jos septyniasdešimtmečio proga. Renginį organizavo Pasvalio biblioteka.

Aktorė Olita Dautartaitė vakare prisiminė Pasvalio krašte leistas vaikystės vasaras, pasvalietiškas istorijas ir savo susitikimus su poetais, artimais mūsų šiaurės kraštui: Bernardu Brazdžioniu, Jonu Strielkūnu, Liūne Sutema, Vladu Braziūnu. Jų kūrinius skaitymai išgarsino aktorę kaip vieną geriausių Lietuvos skaitovių, o skaitymų įrašai tapo LRT auksinio archyvo dalimi, išleisti atskiromis plokštelėmis. Į vakarą susirinkę pasvaliečiai turėjo progos pasiklausyti aktorės gyvo skaitymo. Vakare skaitytus tarmiškai sueiliuotus Vlado Braziūno eilėraščius iš knygos "Saula prė laidos" galima pasiklausyti čia: http://www.youtube.com/watch?v=HTi34juMmr0.

Antroji vakaro dalis vyko seno gero kabareto dvasia. Persikūnijusi į bohemiškų vakarėlių liūtę Olita Dautartaitė pažėrė juokingų anekdotų virtinę apie sužvaigždėjusių aktorių gyvenimą, nesusipratimus su provincialiais dorovės normų sargais. Žiaurius romansus su aktore dainavo visa salė.

Pasveikinti aktorę su garbingu jubiliejumi susirinko pilna salė pasvaliečių. Tarp sveikinusiųjų buvo atvykusieji iš Vidubalės kaimo, kuriame aktorė augo, Pasvalio rajono savivaldybės atstovai, Krinčino bendruomenė, Pasvalio "Klėties" teatro atstovai, Kiemėnų bibliotekininkė, Pasvalio krašto muziejininkai, bibliotekininkai.

 

Nuotraukos