Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2017 metų renginiai / Jono Brazdžionio eilių rinktinė „Į sūkurį pakliuvę“

„Poezijos pavasaris 2017“ Pasvalio krašte

poezijos paukstis mazasPoezijos mylėtojams gegužės 28 d. Pasvalio krašte buvo ypatinga: žymūs poetai ir vietos literatai tądien susitiko bendruose poezijos skaitymuose. Vaškuose, Pumpėnuose ir Krinčine skambėjo eilės, skaitomos tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2017“ svečių ir Pasvalio rajono poezijos šventės „Krinčino verdenės“ dalyvių – literatų klubo „Užuovėja“ narių, pasvaliečių gimnazistų.

Pasvalio krašte apsilankė šie „Poezijos pavasaris 2017“ festivalio dalyviai: literatūrologas, kritikas, poetas Vainius Bakas, poetai ir prozininkai Julius Žėkas, Ineza Juzefa Janonė, aktorė Olita Dautartaitė, vertėja Nora Strikauskaitė bei poetai iš Norvegijos Inger Elisabeth Hansen ir Torgeir Schjerven. Atvykusius kūrėjus su pasvalietiška duona pasitiko Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos darbuotojai. Bibliotekos Konferencijų salėje svečiams surengtas sutikimas ir Pasvalio muzikos mokyklos mokinių koncertas (pianinu skambino Domas Sargevičius, akordeonu grojo Nedas Stankevičius). Atvykusius į molio, smegduobių ir apynių kraštą kūrėjus sveikino Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, Kultūros ir jaunimo skyriaus vedėja Viktorija Gaspariūnaitė, bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė. Svečiai paliko bibliotekos skaitytojams dovanų - „Poezijos pavasaris 2017“ almanachą su savo autografais. Panevėžietė rašytoja Ineza Juzefa Janonė taip pat padovanojo savo impresijų knygą „Galudaržės krunė“, kuriame be kitų istorijų paprašo savo tėvo gyvenimą Pumpėnuose.

Festivalio „Poezijos pavasaris 2017“ dalyviai surengė poezijos skaitymus Pumpėnų gimnazijoje ir Vaškų jaunimo skvere. Krinčine, brolių poetų L. ir E. Matuzevičių muziejuje-sodyboje jie mikrofonu dalijosi su Pasvalio rajono poezijos šventės „Krinčino verdenės“ dalyviais. Šventės vedėja rajono literatų klubo „Užuovėja“  vadovė Regina Grubinskienė pakvietė festivalio dalyvius uždegti „Krinčino verdenių“ aukurą sodybos kieme, o drauge su kitais sodyboje poezijos skaitymų klausėsi Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas. Skambėjo poetų, literatų ir poezijos skaitovų skaitomos ir dainuojamos eilės nuo šmaikščių įžvalgų iki lyriškų apmąstymų. Nepamiršta kraštiečių poetų Bernardo Brazdžionio, Eugenijaus Matuzevičiaus kūryba, kuriuos šventėje pristatė aktorė Olita Dautartaitė. Apie šiemet minimą poeto Eugenijaus Matuzevičiaus gimimo šimtmetį priminė vieno iš šventės organizatorių - muziejininko Albino Malčiūno išdalinti lankstinukai, bei vakaronė sodyboje prie laužo, vykusi su šio poeto žodžiais: „Kvepės namai ir žemė, ir laiko upė, ir daina, ir duona kasdieninė, ir pabučiavimai, ir atminimų žvaigždės“.

Nuotraukos