Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2017 metų renginiai / Gitanas Nausėda dalijosi mintimis apie savo knygų kolekciją

Gedulo ir Vilties dieną vyko filmo peržiūra

gyveno senelis ir bobutė mazasUždavinys: 1941 m. birželio 14 d. 1729 gyvuliniais vagonais iš Lietuvos į Sibirą išvežta 48 tūkstančiai žmonių. Kiek jų vidutiniškai tilpo viename vagone? Šį uždavinį ir daugiau faktų apie lietuvių trėmimus Gedulo ir Vilties dieną bibliotekos lankytojai išgirdo režisierės Giedrės Bendoriutės 2007 m. sukurto filmo  „Gyveno senelis ir bobutė“ peržiūroje. Po peržiūros vyko viktorina.

Filmo peržiūrą „Mono arba stereo“ erdvėje surengė vyr. bibliotekininkė Rasa Milerienė. „Gyveno senelis ir bobutė“ - bibliotekos mediatekos fonde saugomas ir lankytojams vietoje peržiūrėti išduodamas DVD įrayšas - tai jautrus ir asmeniškas kino režisierės Giedrės Bendoriutės pasakojimas apie jos senelių sovietmečiu išgyventą tremtį. Filme pasitelkiama animacija, pasaka, režisierės šeimos nuotraukos, sovietmečio kino kronikų kadrai. 2007 m. sukurtas filmas rodytas tarptautiniuose filmų festivaliuose. Filmo trukmė - 30 min.

Į peržiūrą susirinko Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centro lankytojai. Po peržiūros bibliotekininkė pakvietė vaikus sudalyvauti viktorinoje. Peržiūrėjus filmą nesunku buvo atsakyti į viktorinos klausimus apie lietuvių trėmimus ir gyvenimą Sibire. Visi aktyviai atsakinėjo ir visi laimėjo po šokoladinį viktorinos prizą - auksinį pinigėlį.

Nuotraukos