Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2017 metų renginiai / Šviesaus atminimo kolegei Vitalijai Kazilionytei

Šviesaus atminimo kolegei Vitalijai Kazilionytei

vitalija mazasAnapilin išėję žmonės gyvųjų tarpe pasilieka savo darbais ir idėjomis. Tokia yra prieš metus pasitraukusi bibliotekos darbuotoja, krašto kultūros veikėja ir visuomenininkė Vitalija Kazilionytė. Ją kasdien primena bibliotekoje gyvuojantis jos įkurtas Rankraštynas, toliau plėtojami jos užmegzti ryšiai su žymiais kraštiečiais Lietuvoje ir užsienyje, jos kurta www.pasvalia.lt, jos sumanymai įamžinti mūsų krašto partizanus ir savanorius. Lapkričio 22 d. susirinkome Pasvalio bibliotekoje Vitalijos paliktą tuštumą savo buvimu, mintimis ir atsiminimais užpildyti.  Vitalijos paminėjimas prasidėjo Kazilionių šeimos kapo lankymu tėviškėje - Pervalkų kaime. Susirinko bibliotekininkai, muziejininkai, mokytojai, vietos visuomenės ir kultūros atstovai, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Uždegtos žvakelės, ant kapo padėtos gėlės ir šilti žodžiai liudijo, kad Vitalijos amintis gyva.

Atminimo renginys prasitęsė atminimo popiete „Pasikalbėkime mintimis. Pasikalbėkime laiškais“ bibliotekos Konferencijų salėje. Buvę Vitalijos kolegos skaitė lyriškas ištraukas iš Vitalijos laiškų.  Gitara lyriškus muzikos intarpus atliko Pasvalio muzikos mokyklos mokytojas Juozas Svetika. „Vitalijos paliktą tuštumą jaučiame kasdien.“ minėjime sakė bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė ir Vitalijos kolegė vyr. bibliografė Lijana Markevičienė. Žodį taręs meras Gintautas Gegužinskas sakė, kad jo atmintyje Vitalijsa išlieka dėl išskirtinio pasišventimo idealams, kultūriniam darbui. Pumpėnų kraštiečių draugijos pirmininkas Algimantas Stalilionis toliau tęsia Vitalijos inicijuotą medžiagos rinkimą apie Pasvalio krašto savanorius. Jau pasirodė ir dar pasirodys mūsų krašto savanoriams skirti leidiniai. Renginyje kalbėjęs Kazlų Rūdos girios pakraštyje gyvenantis Vincentas Aleknavičius pasakojo, kad su Vitalija susipažino jai rašant knygą „Sakalai parskrido“ apie mūsų krašto partizaną Julijoną Būtėną. „Ji apsilankė parizano žūties vietoje prie mano sodybos ir viena praleido naktį girioje, išlikusioje žeminėje, kad geriau pajustų Būtėno išgyvenimus.“ pasakojo svečias. Pasvalio krašto muziejaus direktorė Vitutė Povilionienė prisipažino, kad Vitalija buvo viena iš tų, kurie įkvėpė ją kurti muziejų Pasvalyje. „Vitalija sutaupė man begales laiko, sveikatos ir pinigų, surinkusi medžiagą iš įvairių Lietuvos archyvų, reikalingą Pasvalio krašto istorijai tirti.“ sakė Krinčino mokyklos direktorius istorikas Algimantas Kaminskas. Šiltus žodžius Vitalijai skyrė Panevėžio šviesuolė, bibliotekininkė ir kraštietė Albina Saladūnaitė, kurią su Vitalija siejo 30 metų ištikimos ir patikimos draugystės.

Vitalijos atminimo paminėjimas prasitęsė ir po renginio. Bibliotekos Konferencijų salėje iki metų pabaigos eksponuojama paroda „Tas nukeliautas kelias kaip tekanti saulė nušvinta“, kurioje sudėtos nuotraukos, dokumentai ir rankraščiai iš asmeninių ir bibliotekos archyvų. Parodą parengė Rankraštyno, kuriam vadovavo Vitalija, darbuotojos.

Nuotraukos