Susitikimas su Vitalijumi Šopiu

Vitalijus SopisKovo 14 d. bibliotekoje surengta poezijos popietė „Aukime kartu su eilėraščiu", kurioje susitikome su Vitalijumi Šopiu. Jis - pedagogas, menininkas, poetas, vertėjas, visuomenės veikėjas, buvęs Šilutės rajono Tarybos pirmininkas, nuo 2013 m. į savo senelių sodybą Pasvalio rajone Kupriškio kaime sugrįžęs mūsų kraštietis.

Su Vitalijaus Šopio kūryba yra tekę susidurti net tiems, kas iš vis neskaito poezijos. Jis yra populiarios dainelės „Boružėlė septyntaškė" melodijos autorius. Dainelės žodžiai - Vitalijaus gero pažįstamo Algimanto Baltakio, o dainelės pop singlą išleido mūsų kraštietė dainininkė Gintarė Karaliūnaitė. Vitalijus Šopis sakė, kad mėgsta pagroti gitara ar pianinu. Drauge ir padainuoja, o dainų ritmas neretai jam suteikia idėjų naujiems eilėraščiams. Mylimiausia grupė - „Antis“. Susitikime su bibliotekos lankytojais poetas ne tik paskaitė, bet ir paniūniavo savo eilėraščių. Jo polinkį į muziką liudija Vaškų saviveiklininkų pastatytas Vitalijaus Šopio parašytas miuziklas „Ryklio rūmai“, sulaukęs daug gerų atsiliepimų iš žiūrovų.

Susitikimo dalyviams buvo įdomu sužinoti, ar Sąjūdžio metais į politiką įsitraukęs, o dabar į nuošalų vienkiemį Pasvalio rajone grįžęs gyventi Vitalijus Šopis vis dar domisi politika. „Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji man yra svarbiau, nei mano gimtadienis.“ sakė Vitalijus Šopis. Tačiau jis neslėpė, kad yra pasipiktinęs Lietuvos politikais, kurie, anot jo, negerbia Lietuvos Konstitucijos. Jam, buvusiam Sibiro tremtinio sūnui, Lietuvos Konstitucija ir Nepriklausomybė yra labai svarbi. Lietuvos istorija domisi nuo mažų dienų. Vaikystėje jo vaizduotę patraukė Kristijono Donelaičio „Metai“ : „Stebino, kad prieš kelis šimtus parašyti žodžiai atitinka tai, ką mačiau augdamas pas senelius kaime.“ sakė bibliotekos lankytojams Vitalijus Šopis. Iš klasiko Kristijono Donelaičio perėmė pomėgį savo eilėraščiams kurti naujadarus ir naudoti „riebius“ liaudiškus žodžius.

Vitalijius Šopis dėkojo Pasvalio bibliotekininkams už jo kūrybos publikavimą bibliotekos leidžiamame Pasvalio kultūros ir istorijos almanache „Šiaurietiški atsivėrimai“. Jis pats savilaida užsiimti neketina, nors prisipažino, kad eilėraščius rašo sau, skelbia Facebook'e. Pluoštelį eilėraščių publikavo Pasvalio rajono laikraštis „Darbas“. Vitalijaus Šopio eilėraščiai taip pat įamžinti rinkinyjė „Po skylėtų Prūsijos dangumi“, kuris pasirodė po jo klajonių po turtingą Žemaitijos kraštą. Publikuotus Vitalijaus Šopio eilėraščius galite paskaityti Mariaus Katiliškio bibliotekoje.

 

 

Nuotraukos