Nacionalinė bibliotekų savaitė 2018 prasidėjo M.Martinaičio skaitymais

keleris mazaBalandžio 23 d. bibliotekoje prasidėjo Nacionalinė bibliotekų savaitė - 2018. Jos pradžią skelbdama bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė priminė simbolinę šios dienos reikšmę: tai Servanteso mirties ir Šekspyro gimimo bei mirties data. Bibliotekos lankytojai buvo pakviesti pasiklausyti aktoriaus Albino Kėlerio ir poetės Elvyros Pažemeckaitės vedamo atminimo vakaro poetui Marcelijui Martinaičiui. Skambėjo ir poetų Mykolo Karčiausko, Henriko Čigriejaus eilės.

Albinas Kėleris - Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius, Auksinio scenos kryžiaus laureatas. Elvyra Pažemeckaitė - poetė, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos renginių organizatorė. Abu dalijosi savo prisiminimais apie Marcelijų Martinaitį - jų buvusį dėstytoją, susitikimuose pažintą asmenybę, o svarbiausia - tikrą poetą, kurio 7 dešimtmetyje iškilęs talentas padėjo atsinaujinti lietuvių poezijai ir kuris šiandien, pažymint jo 5-tąsias mirimo metines, išlieka toks pat gyvas ir mylimas eilėse ir dainos.

Renginyje prisimintas kitas poetas - kraštietis Mykolas Karčiauskas, kuris mirė kelias dienas prieš Nacionalinės bibliotekų savaitė pradžią - balandžio 20 d.  Aktorius Albinas Kėleris skyrė jam skaitymus paskaitydamas eilių iš Mykolo Karčiausko rinkinio „Galūksnė“.

Nuotraukos