Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2018 metų renginiai / Pasvalio 521-ojo gimtadienio atvirukų paroda

Gimnazisto pamoka apie pėdsekystę

faustas vaiciulisGegužės 22 d. jaunimo erdvėje „Mono arba stereo“ vyko pamoka apie pėdsekystę. Kokie gyvūnai mūsų miškuose gyvena, kaip skaityti jų paliktus pėdsakus ir ką reikėtų žinoti apie jų elgsenos įpročius pasakojo Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokinys Faustas Vaičiulis, kuris taip pat šiemet išrinktas geriausiu rajono skaitytoju jaunimo tarpe. Faustas Vaičiulis savo pamoką pailiustravo pėdsakų atspaudų kolekcija, kurią pats surinko liedamas gipso formas iš žemėje surastų žvėrių pėdų atspaudų. Šią kolekciją iki gegužės pabaigos galima apžiūrėti „Mono arba stereo“ erdvėje. Kokių gyvūnų pėdsakų Faustas suranda Pasvalio rajono miškuose? Iš kanopinių dažni yra elniai, stirnos, briedžiai, iš šuninių - ūsuriniai šunys, lapės, iš katininių - retai pasitaikanti lūšis, iš kiauninių - šeškai, kiaunės, barsukai, iš smulkiųjų žinduolių - kiškiai, ežiai. Laimei ar nelaimei, mūsų rajone nėra vilkų - jų pėdsakų nėra gimnazisto išliejų kolekcijoje. Taip pat trūksta seniai iš mūsų rajono pasitraukusios laukinės katės. Yra gyvūnų, kurių pėdsakų jaunasis pėdsakys nenorėtų matyti Pasvalio rajone, pavyzdžiui, iš Balkanų atkeliaujančo paprastojo šakalo, kurio pėdsakai pirmąkart aptikti Lietuvoje 2015 m. Gamtininkų nuomone, ši invazinė rūšis platintų naujas ligas ir keltų pavojų prie jų neįpratusiems kitiems laukiniams gyvūnams.

Faustui Vaičiuliui už pamoką dėkojo „Mono arba stereo“ erdvės koordinatorė Vaida Gabrienė, renginyje dalyvavusi Joniškėlio bibliotekos vedėja Rima Namikienė. Džiugu, kad pamokoje aktyviai dalyvavo Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos Vaikų dienos centro lankytojai.

Nuotraukos