Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2018 metų renginiai / Monografija apie kunigą Alfonsą Lipniūną

Monografija apie kunigą Alfonsą Lipniūną

alfonsas lipniunas2018 m. išleista mūsų krašto šviesuoliui kunigui, visuomenės veikėjui, Štuthorfo koncentracijos stovyklos kankiniui Alfonsui Lipniūnui (1905-1945) skirta knyga, parašyta jo draugo ir bendražygio kun. Stasio Ylos. Pasvalio krašte knygos pristatymas įvyko gegužės 17 d. Alfonso Lipniūno gimtojoje sodyboje Talkoniuose.

Ši knyga - tai pasakojimas apie žmogų, kuriam karo plėšomame pasaulyje svarbiausi priesaikai buvo mylėti artimą ir aukotis. Šiuos kunigo priesakus, kurie buvo tapę jo gyvenimo principais, pabrėžė visi knygos pristatyme kalbėjusieji:  knygos parengėja Lionė Lapinskienė, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Pumpėnų parapijos klebonas Avellaneda Domingo, Panevėžio šviesuolė bibliotekininkė Albina Saladūnaitė, Jurgėnų bibliotekininkė Asta Salučkienė, Panevėžio A. Lipniūno progimnazijos mokytojai ir sveikinimo žodį susirinkusiems taręs Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Po atviru dangumi liejosi susirinkusiųjų ir Panevėžio A.Lipniūno progimnazijos choristų giedamos religinės giesmės, buvo rodomas mokinių spektaklis pagal Oskaro Vaildo pasaką „Laimingasis princas“, dar kartą priminęs apie žmogiškumo ir pasiaukojimo stebuklą, koncertavo saviveiklininkų kapela „Linksmieji kaimynai“ ir vyko kaimiškos vaišės. Pakylėtą renginio dalyvių nuotaiką trumpai apibūdino Albina Saladūnaitė: „Rodos, kad čia ir dabar vyksta gerumo misterija“.

Kaip sakė klebonas Avellaneda Domingo, Pasvalio kraštas gali didžiuotis, savo iškilių kraštiečių tarpe turėdamas didžios sielos žmogų kunigą Alfonsą Lipniūną. Panevėžio vyskupija yra pradėjusi Alfonso Lipniūno paskelbimo palaimintuoju procesą. Norintys geriau pažinti jo gyvenimo kelią ir darbus gali pasiimti paskaityti Stasio Ylos knygą. Panevėžio vyskupijos dovanoti egzemplioriai jau pasiekė Pasvalio Mariaus Katiliškio ir Jurgėnų bibliotekas ir laukia savo skaitytojo. Maloniai kviečiame ateiti į biblioteką ir pasiimti knygą paskaityti!

Nuotraukos