Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2018 metų renginiai / Valstybės atkūrimo šimtmetis Meškalaukyje

Senjorų dienos internete

internetas senjoramsLapkričio 5-9 d. Pasvalio biblioteka įsijungė į nacionalinę savaitę „Senjorų dienos internete“ , kurią organizavo drauge su projekto „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendintojais. Savaitės aktyvūs dalyviai Pasvalyje - Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Susirinkę bibliotekos Interneto skaitykloje, jie klausėsi visą savaitę kasdien nuo 11 val. tiesiogiai iš studijos Vilniuje vykstančių paskaitų apie interneto panaudojimą svarbiausiais kasdienio gyvenimo atvejais, o išgirstus patarimus išbandė praktiškai.

Lapkričio 5 d. paskaita buvo skirta e. sveikatai. Joje senjorai sužinojo, kaip prisiregistruoti pas gydytoją ar peržiūrėti savo kortelę internete neišėjus iš namų - kompiuteriu ar telefonu prisijungus svetainėse esveikata.lt ir sergu.lt.

Lapkričio 6 d. buvo kalbama apie tai, kaip suisirasti laisvalaikio informacija internete. Per tiesioginę transliaciją iš Vilniaus studijoje senjoras Algimantas dalijosi patarimais, kaip vyresnio amžiaus žmonėms turiningai praleisti laisvalaikį, o Lietuvos geležinkelio keleivinių stočių depertamento direktorė Daiva Pivoriūnienė kvietė naudotis moderniais Lietuvos geležinkelių traukiniais, lankytis atnaujintose ir saugiose traukinių stotyse. Buvo praktinių patarimų, kaip internete naudotis traukinių tvarkaraščiu ir užsisakyti traukinių bilietus.

Lapkričio 7 d. buvo skirta e. pirkiniams ir e. paslaugoms: kaip saugiai apsipirkti internetinėse parduotuvėse ir naudotis elektronine banko sąskaita atsiskaitant už prekes, komunalines paslaugas, darant kitus pervedimus. Tiesiogiai iš studijos Vilniuje patarimus dalijo „Swedbank“ elektroninių pardavimų ir paslaugų Baltijos šalyse regiono vadovas Igoris Ryklys. Kadangi 2019 m. bus atsisakyta e.bankininkystės kodų kortelių, kurios dabar naudojamos atsiskaitant internetu, I. Ryklys pristatė naujus saugaus atsiskaitymo būdus: specialias programėles išmaniesiems telefonams, kurias Lietuvos bankai nemokamai siūlo parsisiųsti savo internetinėse svetainėse, o ne išmaniuosiuse telefonuose - kodų generatorius. 

Lapkričio 8 d. buvo skirta e. saugumui; Buvo dalijamasi patarimais, kokios asmeninės inforamcijos nereikėtų viešinti socialiniuose tinkluose. Dalyvavo Lietuvos kariuomenės viršila Tomas Čeponis, kalbėjęs apie propagandą ir kitokias gyventojų psichologinio poveikio priemones informacinėje erdvėje. 

Lapkričio 9 d. – bendravimas internetu. Po transliacijos apie elgesio kultūrą socialiniuose tinkluose vyko susitikimas su bibliotekoje viešėjusia žurnaliste Interneto žiniasklaidos asociacijos vadove Aiste Žilinskiene, kuri skaitė pranešimą tema „Socialinės medijos: teoriniai ir praktiniai aspektai".

Savaitę trukusios „Senjorų dienos internete“ užsibaigė pažymėjimų įteikimais jos dalyviams – TAU studentams. Pažymėjimus išdavė savaitės organizatorius - projektas „Prisijungusi Lietuva“.

Nuotraukos