Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2018 metų renginiai / Pasvalio 521-ojo gimtadienio atvirukų paroda

Pasvalio 521-ojo gimtadienio atvirukų paroda

atvirukas miestui 2018Pasvalio fontanas, upės, bažnyčia, vargšas smuikininkas Antanėlis ir valdovas Žygimantas Augustas, miesto gatvės ir žmonės - visa tai Pasvalio rajono vaikai pavaizdavo savo kurtuose atvirukuose, sveikindami Pasvalį su 521-tuoju gimtadieniu. Jų atvirukai eksponuojami bibliotekos 3 A. fojė. Parodos lankytojai gali ne tik pasigrožėti spalvingais atvirukais, bet ir paskaityti vaikų sveikinimus. Parodos atidarymas vyko gruodžio 6 d. - istorinę Pasvalio miesto įkūrimo dieną.

Atidaryme dalyvavo smagus atvirukų kūrėjų būrys - vaikai, suvažiavę iš viso rajono. Juos atidaryme pasveikino Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė, parodos organizatoriai - bibliotekininkai ir Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyriaus darbuotojai, įteikę įspūdingiausių atvirukų autoriams dovanas. Daug prizų pelnė Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės vaikai, sukūrę gražią atvirukų kolekciją Pasvalį 16 a. lankiusio valdovo Žygimanto Augusto tema. Šį valdovą ant Pasvalio 521 metų atvirukų vaizdavo daug vaikų, nes šie metai pažymėti ypatingu įvykiu – Žygimanto Augusto paminklo atidengimu Pasvalio centre. 

Į parodos atidarymą iš Vilniaus atvyko istorikas, knygos vaikams „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“ sudarytojas Andrejus Ryčkovas. Istorikas vaikams papasakojo apie 16 amžiuje valdovo gyvenimą, apie jo apsilankymą Pasvalyje ir pakvietė atsakyti į klausimą iš Lietuvos istorijos. Teisingai į klausimą atsakė ir knygą „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“ laimėjo valdovo bendravardis Žygimantas Šivickas iš lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinės grupės.

Viena iš parodos organizatorių - bibliotekininkė Lijana Markevičienė parodos atidaryme apžvelgė vaikų sukurtus atvirukus ir pasidžiaugė jų gražiais palinkėjimais Pasvaliui. Ugnė Varžinskaitė iš Pumpėnų gimnazijos ant savo atviruko parašė: „Klestėk, spindėk ir auk,/ Gražusis mieste prie Svalios/ Tegul gimimo dieną/ Vaikai Tau dainą dovanos.“ Šį jos palinkėjimą išpildė Svalios pagrindinės 2 A klasės mokiniai (mokytoja Rasa Sturienė) per atidarymą surengę smagų vaikiškų dainelių koncertą.

Bibliotekininkė Lijana Markevičienė dėkojo visiems, kūrusiems ir teikusiems parodai atvirukus:

Svalios progimnazijai (27 atvirukai)

Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijai (14 atvirukų)

Pumpėnų gimnazijai (16 atvirukų)

Daujėnų pagrindinės mokyklos Kriklinių pradinio ugdymo skyriui (12 atvirukų)

Vaškų gimnazijai (9 atvirukų)

Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos Saločių daugiafunkciniam centrui (3 atvirukų)

Pajiešmenių pagrindinei mokyklai (40 atvrukų)

Krinčino Antano Vienažindžio pagrindinei mokyklai (12 atvirukų)

Pasvalio specialiajai mokyklai (30 atvirukų)

Lėvens progimnazijai (5 atvirukai)

Lopšeliui-darželiui „Eglutė“ (20 atvirukų)

 Lopšeliui-darželiui „Liepaitė“ (33 atvirukai)

 Lopšeliui-darželiui „Žilvitis“ (7 atvirukai).

Nuotraukos