Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2018 metų renginiai / Mandalos piešimas - tylus kelias į save

Jaunieji menininkai Nacionalinėje bibliotekų savaitėje

jaunieji kurejaiBalandžio 26 d. bibliotekoje surengtas su trimis jaunais menininkais, kilusiais iš Šiaurės Lietuvos: kino kritike Mante Valiūnaite, jaunąja grafike Laura Baltijute ir kompozitoriumi Justu Juškevičiumi. Renginys skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei-2018 „Kartu mes kuriame ateitį“. 

Kino kritikė Mantė Valiūnaitė kilusi iš Pasvalio, buvusi P. Vileišio gimnazijos mokinė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Vilniuje, į kurį grįžo po kino studijų Londone. Ji yra populiauriausių Lietuvos kino festivalių bendraorganizatorė: festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja, festivalio „Kino pavasaris“ lietuvių programos sudarytoja, VŠĮ „Meno avilys“ projektų kuratorė, straipsnių apie kiną autorė. Jaunoji grafikė Laura Baltijutė studijavo ir dirba Šiauliuose, turi savo autorinių darbų studiją, o bibliotekoje pristatė savo grafikos darbų parodą „Korėtų akmenų giesmės“. Renginyje skambėjo šiauliečio kompozitoriaus Justo Juškevičiaus atliekama gyva muzika

Į susitikimą su jaunaisiais kūrėjais atėjo būrys pasvaliečių jaunuolių. Svečiai su jais dalijosi savo patirtimi ir patarimais apie tai, kokios perspektyvos laukia Lietuvoje pasirinkusiųjų menotyros ir kūrybos kelią. 

Nuotraukos