Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2019 metų renginiai / Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu pagerbta bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė

Paskaita apie prekybą žmonėmis

prekyba zmonemis mazas1Paskaita „Dalykai, kurių Tu galbūt nežinojai apie prekybą žmonėmis“ su vilniete psichologe Ieva Lingiene įvyko gegužės 24 d. „Mono arba stereo erdvėje“ ir buvo skirta jaunimui pakalbėti sunkia tema, kurią galbūt retai paliečiame šeimos ar draugų rate: prostituciją, prekybą organais, beteisį imigrantų darbą, „malonius“ nepažįstamuosius, kalbinančius internete...  Psichologė Ieva Lingienė pokalbį pradėjo smagiais bendravimo žaidimais, kurie padėjo susirinkusiems pasijusti jaukiau ir pasirengti būsimam pokalbiui. Psichologė kvietė visus pasidalinti savo supratimu ir žiniomis apie šiuolaikinę vergiją – prekybą žmonėmis, apie sutiktus žmones, kurie yra išgyvenę šią skaudžią patirtį. Išklausiusi įvairias nuomones, psichologė pateikė šia tema specialistų surinktus duomenis ir pakvietė pažiūrėti trumpą filmuką, supažindinantį su nusikalstamu žmonių išnaudojimu Vakarų Europoje.  Į diskusiją aktyviai įsitraukė „Svalios“ progimnazijos moksleiviai, gausiai susirinkę į paskaitą. Paskaitos pabaigoje dalindamiesi įspūdžiais, dauguma tvirtino sužinoję daug naujo apie prekybą žmonėmis ir apie tai, kaip atpažinti ja užsiimančius nusikaltėlius realiame gyvenime ar socialiniuose interneto tinkluose.

Renginį organizavo Pasvalio atviro jaunimo centro vyriausioji specialistė Akvilė Angelienė ir „Mono arba stereo“ erdvės koordinatorė bibliotekininkė Vaida Gabrienė.

Nuotraukos