Iniciatyva padėti medikams pandemijos akivaizdoje

remeliai apsauginiams skydamsPasvalio bibliotekoje esančiais dvejais 3D spausdintuvais spausdinami rėmeliai apsauginiams skydams. Gamybai reikalingus skaidrius lakštus  teikia iniciatyvos organizatoriai - Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir „Robotikos mokykla“. Tokiu būdu pagaminti apsauginiai skydai iš bibliotekos bus išdalinti tiems, kam jų labiausiai reikia - žmonėms, dirbantiems su COVID-19 ligoniais. Kaip sakė rėmelius skydams spausdinantys bibliotekos darbuotojai, bibliotekoje esančių spausdintuvų pajėgumas nėra didelis - vieno rėmelio liejimas užtrunka iki 4 val., per dieną pagaminama apie 8-12 rėmelių, tačiau darbuotis dėl tikslo yra verta.
 
Prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvais spausdinti apsaugos priemones, reikalingas apsaugoti medikus ir kartu padėti gelbėti žmonių gyvybes, prisijungė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su daugiau nei 40 Lietuvos viešųjų bibliotekų. Bibliotekos supranta, kokios svarbios jų žinios ir 3D įranga, todėl imasi darbų savo lėšomis ir medžiagomis, nelaukdamos kompensacijų, tačiau turėdamos viltį, kad išauš geresni laikai.
 
Kodėl svarbūs skydai? Kai kuriems medikams, deja, tai gali būti vos ne vienintelė apsauginė priemonė nuo lašeliniu būdu plintančio viruso ar papildoma apsauga dėvint jį kartu su respiratoriumi. Skydelis dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia bene lengviausiai pažeidžiama kūno dalimi.
 
Šią iniciatyvą taip pat parėmė „Retal Baltic“ ir „Laisvės TV“, todėl jau dabar užsakyti 12 tūkst. kv. m permatomų lakštų skydelių gamybai.
 
Pandemijos akivaizdoje saugome vieni kitus ir susitelkiame bendram tikslui.

Nuotraukos