Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / Grupė „Vaikai skaito savo augintiniams“

Grupė „Vaikai skaito savo augintiniams“

vaikai skaito savo augintiniamsLietuvoje vykstant karantinui bibliotekos Vaikų erdvės darbuotojos Lijana Markevičienė ir Dalia Šedienė nusprendė visus namuose liekančius vaikus, jų tėvelius ir senelius suburti į Facebook grupę „Vaikai skaito savo augintiniams“. Grupės idėja paprasta: kelti į grupę filmukus su mėgiamų knygų ištraukų skaitymais mylimiems augintiniams gyvūnėliams. Bibliotekininkės tikisi, kad ši akcija ne tik skatina rengti skaitymus namuose, bet drauge atlieka biblioterapinę funkciją - padeda dalintis džiugiomis ir šiltomis emocijomis neramiu karantino metu. 

O kaip sakė filmuką grupei su skaitančiais vaikais ir gyvūnais kūrusi viena mama, vaikai čia taip pat išmoksta kantrybės. Juk jie turi skaityti ne tada, kai patys to panori, bet kada jų gyvūnai teikiasi jų klausytis!

Grupė „Vaikai skaito savo augintiniams“ buvo sukurta kovo 23 d. Per porą savaičių prie grupės prisijungė 70 narių, įkelta 12 filmukų, o kiekvienas filmukas sulaukė virš 40 peržiūrų, daug patiktukų ir komentarų. Grupės skaitymus pradėjo dešimtmetė Emanuelė Tari savo katinui Trigriui paskaičiusi ištrauką iš rašytojos Annos Lott knygos „Pašėlęs Liucės pasaulis“. Prie skaitymų prisijungė ir bibliotekos vaikų teatro studijos „Kaukutis“ aktorės: dvylikmetė Laura Tamošiūnaitė savo triušiukams Morkai ir Silkei perskaitė eilėraštuką apie vasarą, o dešimtmetė Andrėja Konstantinovaitė savo katytėms Pumai ir Belai paskaitė ištrauką iš Ilonos Ežerinytės knygos „Šunojaus diena“ . Grupės vaikai taip pat skaitė šuniukams, papūgėlėms ir netgi pelytei. Vieni skaitė vakaro pasakas iš savo miegamųjų, kiti - pavasarėjančios gamtos fone ir netgi nuo batuto savo kieme.

Bibliotekininkės tikisi, kad grupė išliks populiari pasibaigus karantinui, kad prie jos prisijungs dar daugiau narių, kurie dalinsis skaitymo džiaugsmu bei meile gyvajam pasauliui. Grupė „Vaikai skaito savo augintiniams“ yra atvira visiems skaitytojams. Grupė veikia adresu https://www.facebook.com/groups/205604483997966/ . Kviečiame prisijungti!

Nuotraukos